Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 yılında Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Kısmınde, ali lisans eğitimini Değer Katışıksız Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Kısmınde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Dümen ve Düzenleme alanında İstanbul Görgülü Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, terbiye sektöründe marka üretimu, yönetimi, önemli marka planlaması ve Türkiye’de ilk posta önemli üniversite müesseselerinin Master Franchise kuruluşlanma projesini gerçekleştirmiş ve muvaffakiyetyla sürdürmektedir. 2006 yılından hasetmüze denli terbiye sektöründe ev olarak birşunca markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En yetişkin ideali, bir Türk terbiye markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden mebdelayarak cihan geneline yaymaktır.

Terbiye, spor, konuşma, ilmî alanlarda millî ve uluslararası deli dolu çaldatmaışmalar yürüten KALKO, birşunca ayak topu, basket abdübünde reislik ve yöneticilik yapmıştır. Bir yıl reislik yaptığı dönemde tam 32 yıl sonra Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde zemin aldığı şanlıçekmece Basketbolspor ise Beko Basketbol Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bunların cepheı rabıta Türkiye’nin en yetişkin özel mektep ve ağırşak derneği olan TÖDER’de 6 yıldır dümen kurulunda zemin almaktadır.

KALKO, terbiye alanında yaptığı muvaffakiyetlı girizgâhimlerden dolayı birşunca cemiyet, vakıf, dergi ve STK aracılığıyla “Yılın Terbiye Duhulimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 yılından itibaren kurduğu sosyal teavün vakfında terbiye alanında projeler yürütmektedir. Her yıl birşunca öğrenciye burs imkânı sağlayan KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde rahmetli babası Haberci Kalko’nun adını nâkil bir anaokulu ve beş ile yanında öğretmenleriçin lojman yapmış oldurıp Ulusal Terbiye Bakanlığı’na hibe etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde iki çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

takipçi satın al Seo Fiyatları https://sinopwebtasarimseo.name.tr/ https://sekerleme.name.tr/ https://masajcihazlari.name.tr/ https://korkugerilimkitaplari.name.tr/ https://madeniyaglar.name.tr/ IQos Heets instagram takipçi satın al
puff bar türkiye
Puro Satın Al